+985135412631 / +989150075194
Garmatajhiz.co@gmail.com

دیگ زغال سنگی

دیگ ذغال سنگی

شرکت گرما تجهیز تولید کننده دیگ های ذغال سنگی شامل دیگ های بخار و آبگرم و روغن داغ ذغال سنگی سوز و همچنین هیترهای گرم در تمامی ظریفت ها و متناسب با کاربری مورد نظر به همراه فیلتراسیون دود ریل های ذغال در مدل های نمیه اتوماتیک و ریل تمام اتوماتیک قابل ارائه می باشد.

از جمله تولیدات مهم و پرکاربرد و تخصصی این شرکت تولید انواع بویلر زغال سنگ سوز می باشد.

این بویلرها جهت مناطقی که سوخت گاز و مایع قابل دسترسی نیس و یا قیمت بالایی دارد استفاده می شود. از جمله مناطق پرکاررد این محصولات کشور افغانستان می باشد.

تمامی اصول و استانداردهای لازم در ساخت بویلرها در این نوع از تولیدات در نظر گرفته می شود.

بویلر های قابل ارائه با ذغال سنگ شامل:

دیگ بخار

 دیگ آبگرم

دیگ روغن داغ

هیترهای هوای گرم

hot_oil_boiler


 

زغال سنگ یکی از با ارزش ترین مواد معدنی انرژی زا در جهان امروز است که از نظر میزان ذخایر انرژی بیشترین حجم را در دنیا داراست.

کشور ایران و همسایه های با وجود داشتن منابع قابل توجهی از زغال سنگ هم از نوع کک شو و هم از نوع حرارتی  اما متاسفانه بخاطر وجود مشکلات متعددی در سیستم های زغال سنگ سوز مورد بهره برداری، تمایل چندانی نه از طرف صاحبان صنایع و مصرف کنندگان و نه از طرف نهادهای دولتی برای استفاده از آن ها وجود ندارد. مهمترین این مشکلات تغذیه و تخلیه کوره سیستم زغال سنگ سوز بصورت دستی و سنتی، آلایندگی بالای زیست محیطی و راندمان حرارتی پایین می باشد که در واقع همه این موارد معلول طراحی نامناسب نحوه تغذیه و تخلیه کوره سیستم و مکانیزم راه اندازی فرایند احتراق هستند.

اين مدل از بويلرهاي بخار ارائه شده در گرما تجهیز از نوع ديگ بخار ذغال سنگی سوخت جامد- زغال سنگیبوده که امکان کار هر نوع سوخت جامد را دارا می باشد.

طراحي و توليد متعارف اين بويلر بخار، در ظرفیت هاي  ۱ تن، ۲ تن،۳تن، ۴ تن و ۵تن در ساعت در حال حاضر وجود دارد.

از مهمترين كاربردهاي اين نوع بويلر در صنايع غذايي جهت پخت مواد غذايي به روش مستقيم وغير مستقيم با بخار،صنايع شيميايی، نساجي، نفت پتروشيمي ، توليد قند و گرمايش-سرمايش در بيمارستان ها و مجتمع هاي بزرگ مي باشند.

 از ويژيگي هاي متمايز اين دستگاه ،توليد بخار اشباع بدون آب با ظرفيت هاي بالا و توانايي كار در سه شيفت مداوم كاري بدون خاموشي بويلر، با سوخت های جامد خصوصاً زغال سنگ  و  امكان نصب سيستم هاي مونيترينگ و نمايش شرايط كاري ديگ و نصب سوپر هيت و اكونومايزر مي باشند.

فشار کار  بخار متعارف اين بويلر  ۱۰ اتمسفر مي باشد وليكن امكان طراحي و توليد ديگ با فشار بالاتر  ، تا ۲۵ اتمسفر وجود خواهد داشت (فشار بالاتر از ۲۰براي بويلر هاي فايرتيوب توصيه نمي شود(

اين بويلر داراي سه پاس کامل حرارتی مطابق استاندارد هاي بين المللي و ملي با راندمان بالا مي باشد كه سبب صرف جويي در مصرف سوخت در آن شده است.

اين بويلر بخار از امكان نصب اكونومايزر برخوردار مي باشد كه اين امر باعث شده تا بتوان راندمان حرارتي آنرا به حدود ۹۵ درصد افزايش داد

این دستگاه دارای فیلتر مخصوص جهت زدودن ذرات معلق و کاهش گازهای مضر محیط زیست می باشد.

پكيج بودن بويلر و تجهيزات آن ، امكان نصب و انتقال آنرا به سادگي امكان پذير نموده است ..

اين ديگ بخار از ويژگي كنترل تمام اتوماتيك كاركرد و توليد بخار برخوردار است و همچنين امکان نصب سيستم هاي  PLC و مانيتورينگ نيز وجود دارد.

در اين نوع بويلر امكان طراحي و نصب سوپر هيت در بين پاس هاي حرارتي ۲  و ۳ وجود دارد.

تجهیزات دیگ ذغال سنگی

سیستم سوخت جامد : این دستگاه دارای سیستم اتومات انتقال سوخت زغال سنگ یا هر نوع سوخت جامد به محل کوره و در نهایت نیز با امکان جمع آوری آسان خاکستر و مواد باقیمانده حاصل را دارا می باشد.

پمپ تغذیه : بسته به سفارش از انواع لوارا و پنتکس ایتالیایی و یا گرانفارس مورد استفاده قرار می گیرند.

    کنترل سطح آب (لول کنترل)

    کنترل فشار (پرشر سوئیچ)

    شیرآلات مصرفی

    تابلوی کنترل فرمان تمام اتوماتیک : این قسمت که به عنوان مغز متفکر دیگ ، بااعمال دستورات قطع و وصل  به پمپ و مشعل کارکرد اتومات دیگ بخار را مقدور میسازد خود شامل قطعات و اجزاء ذیل میباشد:

کلید استارت استاپ ، کلید فرمان ، کنترل فاز ، فیوز سه فاز ، کلید مینیاتوری ، آژیرخبر ،  کنتاکتور ها ، چراغ های سیگنال .که قطعات از نوع تله مکانیک  و یا ال جی  ،  بسته به نوع سفارش  توسط مشتریان ، تهیه و مونتاژ میگردند.

اما در شرکت گرما تجهیز این دیگ ها همانند سایر دیگ های بخار و آبگرم مطابق با استاندارد ملی ایران و استاندارد بین المللی طراحی و ساخته می شوند.

این دستگاه جهت دیگهای بخار و آبگرم فایر تیوپ و واتر تیوپ زغال سنگ سوز استفاده می شود. و بر اساس ظرفیت دیگ و سایز کوره ساخته می شود

دیگ ذغال سنگی از نظرتعداد مراحل عبورآتش و مواد مصرفی مشابه دیگ های  گاز و گازوییل سوز بوده  و تفاوت اساسی آن در ساختمان آن می باشد . ذغال سنگ سوخت جامد می باشد و سیستم آن نسبت به بویلرهای گاز و گازوئیل کاملاً متفاوت است . باتوجه به دود زایی دیگ ذغال سنگی به تمهیدات خاصی دارد.

در کشور های آسیای میانه و افغانستان با توجه به گران بودن سوخت مایع و فقدان گاز با توجه به فراوانی و ارزان بودن ذغال سنگ استفاده از دیگ ذغال سنگی مقرون به صرفه می باشد . دیگ بخار و دیگ آبگرم و آبداغ باسوخت ذغال سنگ نیز طراحی وتولید می گردد.

 

Sending
نظر کاربران
5 (4 رای)
دریافت کاتالوگ ثبت سفارش

محصولات مرتبط