+985135412631 / +989150075194
Garmatajhiz.co@gmail.com

هیتر هوا گرم

هیتر هوای گرم

با توجه به سابقه دیرینه ما در طراحی، تولید و ساخت هیتر های صنعتی و گوناگون، بر آن شدیم تا با استفاده از تجربیات چندین ساله در زمینه ساخت و تولید هیتر، انواعی از هیترها را طراحی و نقشه کشی صنعتی نماییم که با کاربرد مصرف کنندگان ایرانی همخوانی داشته باشد.

هیتر یا هویه هوای گرم نام یکی دیگر از ابزار آلات لحیم کاری است که بیشتر از آن در کار با قطعات نصب سطحی SMD استفاده می شود . هیتر ها از دو قسمت دستگاه مرکزی و دسته هیتر تشکیل شده که به طور معمول المنت حرارتی در داخل دسته قرار می گیرد و دستگاه مرکزی وظیفه تولید باد را به کمک یک کمپرسور داخلی بر عهده دارد .

هیتر هوای گرم

هیتر چیست؟ 

هیتر یا بخاری وسیله ای است که با استفاده از آن حرارت مورد نیاز کارخانجات ، گلخانه ها ، مرغداری ها ، سالن های پرورش قارچ و طیور را تامین می کنند. این دستگاه ها در انواع مختلف مانند گازی ، گازوئیلی ، برقی و دوگانه سوز ساخته می شوند.تامین حرارت در جاهایی که جانواران و گیاهان را پرورش می دهند از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. دما از عوامل بسیار مهم و ضروری در پرورش جانداران است و اگر به صورت دقیق تنظیم نشود شاهد کاهش راندمان تولید خواهیم بود. عوامل مختلفی در ساخت هیترها دست به دست هم می دهند تا دستگاه از کیفیت و راندمان بالایی برخوردار باشد.

هوادهی و حرارت دهی هیترها را با چه معیارهایی می سنجند؟

حرارت دهی هیترها را با استفاده از معیاری به نام کیلوکالری می سنجند. منظور از کیلوکالری مقدار حرارتی است که توسط دستگاه در عرض یک ساعت ایجاد می شود. هرچقدر فضای مورد نیاز بزرگتر باشد باید نیاز به حرارت بیشتری است و باید از دستگاهی با قدرت کیلوکاری بالاتری استفاده شود.

هوادهی هیترها به فن های مورد استفاده در دستگاه ها بستگی دارد. قدرت هوادهی هیترها با استفاده از معیاری به نام دبی سنجیده می شود. منظور از دبی حجمی از سیال است که در وارد زمان از یک مقطع مشخص عبور می کند. دبی هوادهی هیترها بر حسب متر مکعب در ساعت است.

چه عواملی بر قیمت هیترها تاثیر می گذارند

قیمت هیتر

همانند سایر تجهیزات و دستگاه های صنعتی ، عواملی مانند کیفیت قطعات مورد استفاده ، گارانتی و خدمات پس از فروش ، ابعاد و ظرفیت دستگاه ها بر قیمت هیترها اثرگذار هستند. در ساخت هیترهای قدرتمند گروه صنعتی اسکندری با برندهای آرارات ، سوپر آرارات ، پی اف و سوپر پی اف از باکیفیت ترین قطعات ساخت ایران مانند فن های دمنده و مشعل ایران رادیاتور استفاده می شود.

استفاده از مواد اولیه و قطعات مناسب مانند تابلو برق اتوماتیک ، سوپاپ اطمینان ، ورق های گالوانیزه گرم مرغوب ، شاسی فولادی ، مصرف انرژی بهینه و برخورداری از استانداردهای ملی و بین المللی از دیگر عوامل تاثیر بر قیمت هیترهای صنعتی است.

نحوه کار هیتر به این صورت است که المنت دمای مد نظر را تولید می کند و با دمیده شدن باد در داخل دسته هیتر ، باد گرم از نازل دسته هیتر خارج می شود . با استفاده از نازل های مختلف می توان فشار باد را نیز متمرکز یا پخش نمود .

زمانی که قصد داریم یک قطعه الکترونیکی نصب سطحی SMD را بر روی برد لحیم نماییم ، کافی است مقداری خمیر قطع را بر روی اتصالات تزریق کنیم و سپس باد گرم را با فاصله مناسب و در طول چند ثانیه در جهت اتصالات قرار بدهیم  .  با این کار خمیر قلع که همان آلیاژ لحیم به صورت خمیر مانند است ذوب شده و باعث اتصال پایه قطعه با برد می شود . همچنین از هیتر برای جدا کردن قطعات SMD از برد نیز استفاده می شود که این کار توسط این ابزار بسیار ساده صورت می گیرد .

هیتر Heater یا بخاری دستگاهی است که تامین دمای گرم مناسب را در هوای سرد فراهم می‌سازد. هیتر با استفاده از تولید هوای گرم که به کمک مشعل انجام می‌شود، دمای محیط را افزایش می‌دهد تا منتطبق با دمای مورد نیاز محیط شود. با توجه به کاربری‌های خاص هیتر ها، شرایط استفاده و طراحی دستگاه های هیتر و کوره هوای گرم نیز متفاوت هستند. فضاهایی مانند سالن های همایش، سوله های صنعتی، کارخانجات، کارگاه ها، سالن ها و مرکز همایش، سالن های تولید قارچ خوراکی، دامداری ها، مرغداری ها و… در بخشی از فصول سرد سال نیاز به هیتر و بخاری مناسب دارند. انواع هیتر شامل: هیتر بخاری، کوره هوای گرم، جت هیتر (هیتر موشکی)، بخاری کارگاهی و صنعتی، هیتر کابینتی و هیتر زمینی هستند. هر کدام از این هیتر ها بسته به نوع سوخت و مدل مصرف انرژی که دارند شامل هیتر برقی، هیتر گازی یا گازسوز، هیتر گازوئیلی یا هیتر گازوئیل سوز، هیتر دوگانه سوز (هم با سوخت گاز و هم با سوخت گازوئیل) و همچنین هیتر ذغالی تقسیم می‌شوند.

هیتر روغن داغ چیست؟

دیگ روغن داغ یا هیتر روغن داغ دستگاهی هست که در آن از روغن به عنوان سیال انتقال حرارت استفاده می کنند.

در این دیگ ها گرمای حاصل از احتراق توسط لوله های حاوی روغن جذب شده و دمای روغن افزایش می یابد. مزیت استفاده از دیگ های روغن داغ رسیدن به دمای بالا بدون ایجاد سیستم تحت فشار می باشد.

در دیگ  بخار و دیگ آب داغ برای ایجاد دماهای بالا نیاز به ایجاد و طراحی سیستم تحت فشار برای بالا بردن فشار و رسیدن به دمای مورد نظر می باشد در حالی که در هیتر روغن داغ بدون نیاز به بالا بردن فشار می توان به درجه حرارت ۶۱۱ درجه سانتیگراد رسید.

از نظر اقتصادی و ایمنی و مشکلات نگهداری هیتر روغن داغ برای انتقال حرارت ترجیح داده میشود.

ساختار بویلر روغن داغ

هیتر روغن داغ تشکیل شده از یک پوسته و یک کویل مارپیچ . روغن توسط پمپ درون کویل مارپیچ جریان دارد. مشعل با ایجاد احتراق میان کویل مارپیچ روغن درون لوله های کویل را گرم می کند

اجزای تشکیل دهنده دیگ روغن داغ

دیگ روغن اصلی ترین قسمت تشکیل دهنده بویلر روغن داغ است که خود از سه جزء تشکیل شده است :

پوسته  ، کوئل مارپیچ، درب شکل زیر یک سیستم گرمایشی دیگ روغن داغ افقی دو پاس را نشان می دهد. حرارت حاصل از انفجار یکبار از مشعل تا انتهای دیگ رفته و بار دیگر از کنار کویل مارپیچ برمیگردد و از خروجی (که می تواند یک مبدل حرارتی در مسیر آن قرار بگیرد) خارج می شود.

Sending
نظر کاربران
5 (2 رای)
دریافت کاتالوگ ثبت سفارش

محصولات مرتبط

فیلتر شنی و سخت‌گیر

فیلتر شنی و سخت‌گیر

منبع کویلی و مبدل‌های حرارتی

منبع کویلی و مبدل‌های حرارتی