+985135412631 / +989150075194
Garmatajhiz.co@gmail.com

بالمیل دوغابی یا بالمیل بچینگ

 بالمیل دوغابی یا بالمیل بچینگ جهت کربنات کلسیم

کربنات کلسيم در صنايع مختلفی مانند صنعت رنگ سازی، صنایع مربوط به ساخت پلاستيک، لاستيک، کفپوش، ورق پی وی سی، چسب ورزين، سيم و کابل، لوله پليکا، چرم مصنوعی، مرکب، کاغذ، دارویی، مواد شوينده، لعاب، کنيتکس، پروفيل و بسیاری صنایع دیگر مصرف دارد.

عمذه مصرف کربنات کلسيم به عنوان یک پرکننده در صنايع مختلف می باشد که باعث افزايش مقاومت مکانيکی و خاصيت شکل پذريری، کاهش و يا افزايش وزن مخصوص، افزايش مقاومت حرارتی، تغيير در غلظت و کاهش قيمت تمام شده می گردد. علاوه بر این کربنات کلسيم به علت خاصيت پايين بودن ميزان جذب روغن ، پخش سريع ، ارزان بودن ، درخشندگی خوب ، سختی کم در صنایع حائز اهمیت است.

در حال حاضر خطوط توليد کربنات کلسیم موجود در كشور شامل ماشين آلاتي نظير بالميل، بالابر ، سپراتور و … مي باشد. شرکت گرماتجهیز ، اولین و بزرگترین سازنده بالمیل بچینگ جهت کربنات کلسیم،در ایران  آماده ارائه محصول با کیفیت و با دوام به هموطنان عزیز می باشد.

کربنات کلسیم مهم‌ترین پر‌کننده مورد استفاده در صنایع پلیمر در دنیا است و همچنین، در صنایع رنگ، پلاستیک، لاستیک، کفپوش، ورق پی وی سی، چسب و رزین، سیم و کابل، لوله پلیکا، چرم مصنوعی، مرکب، کاغذ، داروئی، شوینده‌ها ، مستربچ، لعاب، کنیتکس، پروفیل و… مصرف دارد.

اختلاط مواد معدنی از جمله کربنات کلسیم با پلیمرها سبب افزایش ضریب انتقال درجه حرارت و مقاومت آلیاژ محصول در مقابل درجات بالاتر می‌شود. با این کار می‌توان سرعت و راندمان تولید را ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش داد. ضمنا پوسته‌های پلیمری که به این شکل تولید می‌شوند از کیفیت بالاتری نسبت به پوسته‌های معمولی برخوردارند. با استفاده از مواد معدنی نه تنها قیمت پلیمرها پایین می‌آید بلکه عملکرد الکتروشیمیایی و مکانیکی آن‌ها نیز افزایش می‌یابد.

 

بالمیل دوغابی - گروه تولیدی گرماتجهیز

کاربردهای کربنات کلسیم

کربنات کلسیم به نام‌های گچ فرنگی، سنگ آهک، کلسیت، آراگونیت،

سنگ مرمر شناخته شده است.  فرمول شیمیایی کربنات کلسیم CaCO3 ، شکل ظاهری  نوع خالص آن  پودر سفید و ناخالص آن کرم رو به سفید می باشد. چگالی کربنات کلسیم g/cm³  ۸۳/۲-۷۱/۲، در دمای °۸۲۵ سانتی‌گراد تجزیه می‌شود. شکل مولکولی خطی دارد و غیر مشتعل می باشد.

 •  صنعت رنگ:
  در این صنعت از پودر میکرونیزه به عنوان پرکننده(فیلر) استفاده می شود. مشخصات پودر مصرفی در این صنعت بشرح ذیل می باشد:
  میزان cao  بیش از ۹۷ درصد میزان Fe2o3  کمتر از ۱ درصد و درجه ریزی آن بیش از ۵۰۰ مش. بطو تقریبی مصرف پودر میکرونیزه در صنعت رنگ ایران ۲۲ درصد در نظر گرفته می شود.
 • صنعت کابل و سیم: از پودر میکرونیزه برای استحکام و به عنوان پرکننده بمیزان ۲۰ درصد جهت تولید کابل و ۱۰درصد جهت تولید سیم مصرف می شود. مشخصات پودر مصرفی باید دارای خلوص cao  دارای ۹۸ درصد ، رطوبت کمتر از ۱درصد و درجه دانه بندی حدود ۳۵۰ مش باشد. البته جهت تولید کابل از ماده اولیه ای بنام امیا استفاده میگردد که حدود ۹۹درصد پودر میکرونیزه و ۱درصد اسید استئاریک تشکیل گردیده است.۳- صنعت پلاستیک و لاستیک: پودر میکرونیزه در این صنعت برای پر کنندگی و مقاومت محصول در مقابل حرارت و استحکام استفاده می کنند. مشخصات پودر میکرونیزه در این صنعت به این صورت است که میزان cao  حداقل ۹۸ درصد، درجه رطوبت حداكثر ۱درصد، میزان fe2 o3  حداکثر ۲ درصد ، ph  ۵/۸ تا ۵/۹ درصد باشد.

۴- صنعت غذایی و دارویی: در این صنایع پودر میکرونیزه بعنوان پرکننده و تولید آنتی بیوتیکها، ضداسیدها، دندانپزشکی استفاده میگردد و با خلوص ۱۰۰درصد جهت تولید لوازم آرایش و بعنوان پر کننده کاربرد دارد.

۵- صنعت کاغذ:از نوع کربنات کلسیم رسوب داده شده بعنوان کدر کننده، صاف کننده، پرکننده و همچنین مانع پخش جوهر روی کاغذ استفاده می گردد.
۶- صنعت شوینده ها: در این صنعت از پودر میکرونیزه جهت تهیه مواد سفید کننده با اندازه مخصوص و نرم استفاده میگردد.
۷- صنعت حفاری نفت: در حفاری چاههای نفت و در ترکیبات سیال حفاری، از پودر میکرونیزه با خلوص ۸۵درصد و با مش ۳۲۵ استفاده میگردد.
۸- صنعت کفش پلاستیکی و زیره کفش (جیر و چرم مصنوعی): در این صنعت بعنوان پرکننده از پودر میکرونیزه با دانه بندی حدود چند میکرون و سطح خارجی  که با یک نوع چرب کننده پوشیده شده است بکار میرود که خواص مذکور در ادامه را به محصول میدهد.
۹- صنعت بهداشتی:در این صنعت از پودر میکرونیزه با خلوص ۱۰۰درصد جهت تولید خمیر دندان استفاده میگردد. از دیگر موارد کاربرد پودر میکرونیزه، تولید فرش ماشینی،مکالئوم،موکت، انواع چسب موکتي و صنایع دیگر میباشد.

۱۰-  در محیط زیست: برای کنترل آلودگی هوا، در کارخانه های ذوب فلزات و نیز جذب کننده گازهای سمی نظیر HCl, HF, SO2  از آهک استفاده می شود.

بطور کلی از کل کربنات کلیسم مصرفی سهم هر کدام از صنایع شامل: آهن و فولاد ۴۱ درصد، صنعت ساختمان۳۲ درصد، محیط زیست ۳ درصد، صنایع شیمیایی ۶ درصد، در کاغذ سازی ،تصفیه قند، چرم سازی، کشاورزی و صنعت نفت ۸ درصد و سایر کاربردها ۱۰ درصد می باشد.

 

بالمیل

شرکت گرما تجهیز سهامی خاص تولیدکننده محصولات بالمیل از جمله گلوله بالمیل ، بالمیل کانتینیوس و بالمیل دوغابی یا بچینگ می باشد ،که بابیش از ۲۰  سال سابقه درحال فعالیت می باشد.

گلوله های بکار رفته در بالمیل از جنس های مختلف و ابعاد مختلف جهت کاربردها و مش های متفاوت مورد استفاده کاربردهای مختلف موجود است.گلوله های موجود در جنس های فولادی و استیل و چدنی و آلومینایی می باشد.

بالميل كانتينيوس براي سايش تر مخلوط مواد سراميكي طراحي شده است. روند كاري آن به صورت اتوماتيك مي باشد.

شرکت گرماتجهیز ، اولین و بزرگترین سازنده بالمیل بچینگ جهت کربنات کلسیم،در ایران  آماده ارائه محصول با کیفیت و با دوام به هموطنان عزیز می باشد.

از دیگر محصولات بالمیل شرکت گرما تجهیز می توان به گلوله بالمیل اشاره کرد .

  گلوله بالمیل

گلوله های بکار رفته در بالمیل از جنس های مختلف و ابعاد مختلف جهت کاربردها و مش های متفاوت مورد استفاده کاربردهای مختلف موجود است.لوله های موجود در جنس های فولادی و استیل و چدنی و آلومینیومی می باشد.

گلوله های آسیاب شرکت گرماتجهیز بعنوان جزء اصلی در فرآیند سایش مواد در این آسیاب ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. لذا با توجه به مطالب فوق، گلوله های آسیاب و لاینرهای بدنه AIC با اتکا به ویژگیهای ذیل، تاثیر شگرفی در بهبود کارآیی و بازدهی آسیاب های گلوله ای با پوشش آلومینایی داشته است:

 •  سختی و مقاومت به سایش فوق العاده بالا
 •  استحکام فشاری بالا
 • جذب آب و تخلخل در حد صفر
 • دانسیته بالا که منجر به کاهش چشمگیر زمان چرخش بالمیل می شود
 • عدم ورود نا خالصی های ناخواسته به فرمول مواد آسیاب شونده
 • کاهش مصرف انرژی به دلایل مذکور

بالميل كانتينيوس

بالميل كانتينيوس براي سايش تر مخلوط مواد سراميكي طراحي شده است. روند كاري آن به صورت اتوماتيك مي باشد. بالميل در انواع مختلفي وجود دارد‌‌‌:

همراه با سه محفظه و يك لنت لاستيكي مرسوم و يا همراه با يكي يا دوتا محفظه و لنتهاي جداكننده.

آخرين توليدات به دليل اندازه شان به مخازن مواد واسطه ساينده داراي سطوح كم شيب وبالابر هاي لاستيكي تقسيم شده است.

زماني كه بالميل با مقدار مواد زيادي در حال چرخش است مواد در راستاي محور بالميل به طرف مخازن انتهاي بالميل بر حسب زاويه وميل فشار مي آورند.

اين فرايند اتوماتيك منجر ميشود كه مواد (از بزرگ به كوچك) در داخل سيلندر در حال گردش از ورودي تغذيه كننده به سمت محل تخليه دوغاب در انتها تقسيم شوند.

 

Sending
نظر کاربران
5 (6 رای)
دریافت کاتالوگ ثبت سفارش

محصولات مرتبط

بالمیل(آسیاب گلوله ای)

بالمیل(آسیاب گلوله ای)

بالمیل کانتینیوس

بالمیل کانتینیوس