+985135412631 / +989150075194
Garmatajhiz.co@gmail.com

بالمیل کانتینیوس

بالميل كانتينيوس

بالميل كانتينيوس براي سايش تر مخلوط مواد سراميكي طراحي شده است. روند كاري آن به صورت اتوماتيك مي باشد. بالميل در انواع مختلفي وجود دارد‌‌‌:

همراه با سه محفظه و يك لنت لاستيكي مرسوم و يا همراه با يكي يا دوتا محفظه و لنتهاي جداكننده.

آخرين توليدات به دليل اندازه شان به مخازن مواد واسطه ساينده داراي سطوح كم شيب وبالابر هاي لاستيكي تقسيم شده است.

زماني كه بالميل با مقدار مواد زيادي در حال چرخش است مواد در راستاي محور بالميل به طرف مخازن انتهاي بالميل بر حسب زاويه وميل فشار مي آورند.

اين فرايند اتوماتيك منجر ميشود كه مواد (از بزرگ به كوچك) در داخل سيلندر در حال گردش از ورودي تغذيه كننده به سمت محل تخليه دوغاب در انتها تقسيم شوند.

بالمیل کانتینیوسی - گروه تولیدی گرماتجهیز

ویژگی های بالمیل کانتینیوس

آسیاب گلوله ای یا بالمیل وسیله مناسبی جهت پودر کردن انواع مواد معدنی محسوب می شود. از بالمیل بطور گسترده ای در خطوط تولید پودرهایی مانند مس ،سرب ، روی ، آهن ، سیمان ، سیلیکات ، مواد نسوز ، مواد ساختمانی و سایر کانیهای فلزی و غیر فلزی استفاده می گردد .

بالمیل یک استوانه افقی است که با سرعت نسبتاً آرامی در حال چرخش است . حرکت دستگاه بوسیله یک چرخ دنده خارجی بزرگ ایجاد می شود که این چرخ دنده به کمک یک چرخ دنده کوچکتری به گیربکس و الکتروموتور دستگاه متصل است.

درون استوانه گلوله های فولادی و آستری های ضد سایشی از جنس فولاد منگنزی وجود دارند که براحتی قابل تعویض هستند .

هنگامی که استوانه می چرخد نیروی گریز از مرکزی ایجاد می کند که در اثر آن گلوهای فولادی داخل استوانه تا ارتفاع معینی بالا آمده و رها می گردند و بدین ترتیب باعث پودر شدن مواد معدنی داخل استوانه می گردند . مواد پس از پودر شدن از انتهای دستگاه تخلیه می گردند .

محدوده مجاز سرعت دوران به قطر بالمیل بستگی دارد و مستقل از اندازه و جرم گلوله ها می باشد .

سرعت مناسب جهت عمل آسیاب معمولاً بین ۶٠ تا ۸٠ درصد سرعت بحرانی آسیاب می باشد . هر چه سرعت دوران به سرعت بحرانی نزدیکتر باشد ، ظرفیت زیادتر ولی درصد مش خروجی از دستگاه کاهش می یابد . اگر سرعت دوران از محدوده مجاز عبور نماید اجزاء به صورت صلب همراه استوانه دوران می نمایند و راندمان دستگاه به صفر می رسد .

بالمیل کانتینیوسی - گروه تولیدی گرماتجهیز

از جدیدترین ماشین آلات تولید شده می توان به بالمیل های مداوم اشاره کرد.تا چند سال قبل تمام کارخانجات تولیدی کاشی سرامیکی جهت سایش مواد اولیه مصرفی خود از بالمیل ها غیر مداوم استفاده می کردند و مشکلات کوچک و بزرگی که همواره در حین پروسه سایش بوجود می آمد و گاهی اوقات خسارات جبران ناپذیری را به شرکت های تولیدی وارد می آورد سازندگان ماشین آلات این صنعت را بر ان داشت تا با استفاده از فناوری نوین و سیستم های کنترلی اتوماتیک، تولید بالمیل های مداوم را در پیش بگیرند.در بالمیل های مداوم بر خلاف غیر مداوم مرسوم شارژ مواد اولیه، گلوله های بالمیل، آب و مواد اضافه شونده به صورت مداوم و همزمان با سایش مواد صورت می گیرد. ویژگی مهم و بارز این بالمیل ها نسبت به بالمیل های غیر مداوم (پریودی) راندمان بالای تولید آنهاست که در نتیجه هزینه های تولید بسیار کاهش یافته  و قیمت تمام شده محصول نیز به مراتب کمتر خواهد شد. از دیگر امتیازات این بالمیل می توان به کیفیت بالای مواد آسیاب شده اشاره

در بالمیل های غیر مداوم بعد از گذشت زمان خاص جهت چرخش بالمیل ها را عوض می کنند زیرا لیفتر های سائیده شده و با تعویض جهت چرخش عمل سایش همچنان با کیفیت قبلی انجام می شود اما در بالمیل های غیر مداوم به دلیل مسایل مکانیکی نمی توان جهت چرخش بالمیل را عوض کرد.

در مواردی که خاک مورد استفاده دارای ذرات درشت نباشد میتوان از گلوله های درشت صرف نظر کرده و از ۶۰ درصد گلوله متوسط و ۴۰ درصد گلوله ریز استفاده می شود.

در بالمیل های مداوم پس از اتمام مرحله سایش، مواد بر روی سرند مخصوص تخلیه شده و زبره آن اندازه گیری می شود و بعد دوغاب آماده شده وارد حوضچه های ذخیره دوغاب می شود. حوضچه های ذخیره دوغاب گنجایش میزان زیادی دوغاب را دارند (در حدود پنج الی شش بالمیل). دلیل این حجم زیاد ذخیره را هموژن شدن دوغاب ذکر می کنند تا اگر زبره یکی از بالمیل ها با زبره بالمیل دیگر اندکی تفاوت داشته باشد در اثر مخلوط شدن با دیگر دوغاب ها به زبره ثابت و یکنواختی برسیم.

همانطور که عنوان شد دوغاب در هنگام ورود به حوضچه های ذخیره دوغاب از سرندهایی عبور می کنند تا ناخالصی ها و ذرات درشت تر دوغاب از ان جدا شود. میزان ناخالصی باقیمانده بر روی سرند ملاکی از کنترل سیستماتیک توزین محسوب می شود.

دوغاب درون حوضچه ها مدت زمانی را سپری می کنند (حداقل ۱۲ ساعت و بیشتر) تا هموژن شوند و همچنین در اثر گذشت زمان پلاستیسیته رس ها افزایش یابد. سپس این دوغاب وارد تانک های ذخیره دوغاب شده که این تانک ها ظرفیت ذخیره بالایی ندارند. قبل از ورود دوغاب به تانک نیز الک ویبره قرار داده شده است تا هیچ ناخاصی نتواند وارد اسپری شده و باعث گرفتگی نازل های اسپری درایر نشود.

شاید شما به این مقاله شرکت گرما تجهیز علاقه مند باشید : لاینر چیست و چه کاربردی در بالمیل دارد؟

این الک ها معمولاً دو طبقه هستند. چشمه های طبقه اول در حدود پنج میلیمتر و چشمه های طبقه دوم در حدود ۰,۱۳ میلیمتر است. چشمه های الک دوم ریزتر از چشمه های الک اول بوده تا عمل جداسازی ناخالصی ها از دوغاب با بالاترین کیفیت ممکن انجام شود.

از دیگر محصولات بالمیل شرکت گرما تجهیز می توان به بالمیل بچینگ یا دوغابی اشاره کرد .

بالمیل بچینگ جهت کربنات کلسیم

کربنات کلسيم در صنايع مختلفی مانند صنعت رنگ سازی، صنایع مربوط به ساخت پلاستيک، لاستيک، کفپوش، ورق پی وی سی، چسب ورزين، سيم و کابل، لوله پليکا، چرم مصنوعی، مرکب، کاغذ، دارویی، مواد شوينده، لعاب، کنيتکس، پروفيل و بسیاری صنایع دیگر مصرف دارد.

عمذه مصرف کربنات کلسيم به عنوان یک پرکننده در صنايع مختلف می باشد که باعث افزايش مقاومت مکانيکی و خاصيت شکل پذريری، کاهش و يا افزايش وزن مخصوص، افزايش مقاومت حرارتی، تغيير در غلظت و کاهش قيمت تمام شده می گردد. علاوه بر این کربنات کلسيم به علت خاصيت پايين بودن ميزان جذب روغن ، پخش سريع ، ارزان بودن ، درخشندگی خوب ، سختی کم در صنایع حائز اهمیت است.

 

 گلوله بالمیل

گلوله های بکار رفته در بالمیل از جنس های مختلف و ابعاد مختلف جهت کاربردها و مش های متفاوت مورد استفاده کاربردهای مختلف موجود است.لوله های موجود در جنس های فولادی و استیل و چدنی و آلومینیومی می باشد.

گلوله های آسیاب شرکت گرماتجهیز بعنوان جزء اصلی در فرآیند سایش مواد در این آسیاب ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. لذا با توجه به مطالب فوق، گلوله های آسیاب و لاینرهای بدنه AIC با اتکا به ویژگیهای ذیل، تاثیر شگرفی در بهبود کارآیی و بازدهی آسیاب های گلوله ای با پوشش آلومینایی داشته است:

  •  سختی و مقاومت به سایش فوق العاده بالا
  •  استحکام فشاری بالا
  • جذب آب و تخلخل در حد صفر
  • دانسیته بالا که منجر به کاهش چشمگیر زمان چرخش بالمیل می شود
  • عدم ورود نا خالصی های ناخواسته به فرمول مواد آسیاب شونده
  • کاهش مصرف انرژی به دلایل مذکور
Sending
نظر کاربران
5 (5 رای)
دریافت کاتالوگ ثبت سفارش

محصولات مرتبط

بالمیل دوغابی یا بالمیل بچینگ

بالمیل دوغابی یا بالمیل بچینگ

بالمیل(آسیاب گلوله ای)

بالمیل(آسیاب گلوله ای)